ممکن است شما هم مانند خیلی از افراد دیگر دوربین عکاسی حرفه ای نداشته باشید اما به عکاسی علاقه مند باشید. از طرفی هم امروزه بیشتر ما به دنبال افزایش محبوبیت در شبکه های اجتماعی هستیم و به اشتراک گذاشتن تصاویری زیبا راه رسیدن به این اهداف است. ما میخواهیم در این مقاله ترفند از عکاسی با تلفن همراه را به شما آموزش دهیم.

1_قبل از عکاسی دوربین را تمیز کنید:

 شاید این نکته ساده باشد اما کم اهمیت نیست زیرا کوچکترین اثر انگشت روی لنز موجب تار شدن عکس می‌شود.

 

 

2_شرایط مناسب را فراهم کنید:

 بعد از مشخص شدن سوژه بهترین زاویه دید را پیدا کنید و نور طبیعی را وارد تصویر کنید حتماً چندین عکس پشت سر هم بگیرید تا بعداً بتوانید بهترین آنها را انتخاب کنید.

 

 

3_ زوم نکنید:

 بهترین کار این است که تا حد امکان به سوژه نزدیک شوید. چرا که می توانید جزئیات بیشتری را ثبت کنید و همچنین حاشیه‌ها را حذف کنید.

 

 

4_از فلش  LED استفاده نکنید:

 استفاده از فلش LED گوشی باعث به وجود آمدن سایه‌های ناخواسته، بازتاب نور روی اجسام وتغییر رنگ عکس می‌شود و همچنین به دلیل فاصله کم منبع نور از لنز دوربین تلفن همراه رنگ چشم های سوژه قرمز میشود پس بهتر است در روشنایی طبیعی روز و یا در مکانی که نور کافی داشته باشد تصویربرداری کنید.

 

 

5_استفاده از یک برنامه دوربین کاربردی:

برنامه دوربین گوشی اغلب می تواند انتظار شما را برآورده کند اما اگر به دنبال گزینه ای متنوع تری هستید می توانید یک برنامه مناسب خود داشته باشید تا بتوانید از تنظیم جداگانه فوکوس، اکسپوژر تصویر، تنظیمات فلش استفاده کنید.

 

 

6_ استفاده از سه پایه:

 یکی از مهمترین مشکلات عکاسی لرزیدن دوربین است اگر می خواهید به نهایت کیفیت عکس هایی که با تلفن همراه می‌اندازید برسید از یک سه پایه باید استفاده کنید.

 

 

7_ویرایش کردن عکس ها:

 با استفاده از یک اپلیکیشن ویرایش تصویر در تلفن همراه به تصاویرتان حال و هوای بهتری بدهیدphotoshop , iphon,  express photoshop, snap seed و vsco از جمله برنامه های ادیت عکس هستند که می توانید از آن استفاده کنید.

 

 

8_استفاده از قانون ترکیب بندی طلایی( اصول یک سوم):

 بر اساس قانون یک سوم سوژه خود را در مرکز عکس قرار ندهید بلکه آن را در قسمت یک سوم از یک عکس س قرار دهید به این شکل که مستطیلی که در آن تصویر قرار می گیرد به صورت افقی و عمودی به سه قسمت تقسیم می شود که در نهایت چهار  خط و چهار نقطه تلاقی به دست دست می آید این تنظیمات در تلفن های هوشمند شما وجود دارد و می توانید به قسمت setting مراجعه کرده گزینه  GRID را انتخاب کنید.